Aktualności

Narada Pełnomocników Gminnych ds. Uzależnień 26-27.10.2017r.

W dniach 26-27 października br. Województwo Małopolskie przy współpracy z Ekspertem Wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego organizuje 2-dniową Naradę dla Pełnomocników Gminnych ds. Uzależnień powołanych przez Wójtów (Burmistrzów, Prezydentów Miast) z terenu Małopolski.

Ruszyła kampania społeczno-edukacyjna nt. profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych skierowana do młodzieży i rodziców


W dniu 18 października br. w pojazdach komunikacji miejskiej na terenie miasta Krakowa (tj. w autobusach), rozpoczęła się emisja 2 spotów skierowanych do młodzieży i rodziców. Kampania potrwa do 31 października.

Wyróżnono Lidera Profilaktyki i Lidera Edukacji Zdrowotnej w Małopolsce!

23 września na Rynku Głównym odbył się finał Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia. W trakcie wydarzenia zostały odznaczone jednostki ochrony zdrowia oferujące najwięcej badan profilaktycznych w trakcie Małopolskiego Tygodnia Profilaktycznego.

Finał Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia

Poprzedni tydzień w Małopolsce odbywał się pod znakiem Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia!

Rozpoczęcie Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia w Miechowie

W dniu 18 września w Miechowiskim Domu Kultury ropoczęły się obchody Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia. Szpital św. Anny w Miechowie zaprosił mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych tj. m.in spirometrii, EKG z opisem, pomiaru ciśnienia tętniczego, zmierzenia poziomu cukru we krwi, BMI z analizą tkanki tłuszczowej i zawartości wody, cytologii, mammografii. Ponadto proponuje sie  możliwość oddania krwi. Dodatkowo badaniom towarzyszą warsztaty:  samobadania piersi, udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy oraz promujące honorowe oddawanie krwi.

Zapraszamy na Piknik Integracyjny w Szymbarku

W dniu 30 września w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku odbędzie się już po raz kolejny „Piknik Integracyjny. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”.

W Małopolsce powstał nowy Oddział Dzienny Terapii Uzależnień od Substancji Psychoaktywnych

Oferta Oddziału obejmująca pracę 6-miesięczną w oparciu o społeczność terapeutyczną, psychoterapię grupową, psychoedukację, zajęcia socjoterapeutyczne, skierowana jest do pacjentów w wieku 18-45 lat, z rozpoznaniem zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania spowodowanych używaniem substancji psychoaktywnych, z wyłączeniem uzależnienia jedynie od alkoholu i nikotyny.

Strona 1 z 45