X Spotkanie Dzieci i ich Przyjaciół w Żmiącej już za nami!

X Spotkanie Dzieci i ich Przyjaciół w Żmiącej już za nami!
„Przywrócić dzieciom uśmiech” – pod takim hasłem już po raz 10. kilkaset osób spotykało się w Żmiącej w gminie Laskowa. To tam na niezwykły piknik przyjechały przede wszystkim rodziny zastępcze, adopcyjne, ale także naturalne z dziećmi oraz wolontariusze i studenci.

Piknik był połączony z obchodami  
Jedenastych Małopolskich Spotkań Rodzin Adopcyjnych, nad którym honorowy patronat objął Pan Marszałek Jacek Krupa. Wspólne świętowanie zaczęło się już przed południem. Na terenie wokół ośrodka w Żmiącej stanęły dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, ściana wspinaczkowa i wozy strażackie.
Swoje umiejętności zaprezentowali małopolscy policjanci, m.in. antyterroryści, a dodatkową atrakcją była  obecność żołnierza z 14. Pułku Piechoty z Luizjany w USA. Dobrą zabawę cały czas umilały występy zespołów artystycznych, pokazy walk akido, sprzętu wojskowego oraz walk rycerskich. Dorośli mogli porozmawiać,  wymienić się doświadczeniami i uwagami dotyczącymi pracy z dziećmi, a także spotkać się ze specjalistami i posłuchać ich rad. Piknik był świetną zabawą zarówno dla małych jak i dużych, a  wzięło w nim udział w sumie około 900 osób.