Narada Pełnomocników Gminnych ds. Uzależnień 26-27.10.2017r.

W dniach 26-27 października br. Województwo Małopolskie przy współpracy z Ekspertem Wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego organizuje 2-dniową Naradę dla Pełnomocników Gminnych ds. Uzależnień powołanych przez Wójtów (Burmistrzów, Prezydentów Miast) z terenu Małopolski.

Ruszyła kampania społeczno-edukacyjna nt. profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych skierowana do młodzieży i rodziców


W dniu 18 października br. w pojazdach komunikacji miejskiej na terenie miasta Krakowa (tj. w autobusach), rozpoczęła się emisja 2 spotów skierowanych do młodzieży i rodziców. Kampania potrwa do 31 października.

Spotkanie Małopolskiej Rady Zdrowia Psychicznego

W dniu 11 października 2017 roku  w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odbyło się spotkanie Małopolskiej Rady Zdrowia Psychicznego oraz Zespołu Zadaniowego ds. opracowania Małopolskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017-2022.

I Ogólnopolska Konferencja „Psychiatria i duchowość” 17 listopada 2017 roku, Kraków

Konferencja ma dotyczyć szeroko pojętego tematu duchowości i problemów duchowych u osób z zaburzeniami psychicznymi oraz w trakcie psychoterapii, jak również problemów i zaburzeń psychicznych, jakie mogą ujawnić się u osób mających kontakt z Kościołem, z duszpasterzami, w czasie różnych praktyk religijnych.

Kalendarz Szczepień Ochronnych 2017

Programy szczepień będące powszechne na całym świecie umożliwiły wyeliminować niektóre choroby (tj. ospę prawdziwą) oraz znacznie osłabiły przebieg wielu innych. Umożliwiły również znaczne zmniejszenie śmiertelności chorób takich jak krztusiec, gruźlica, odra czy różyczka wrodzona.
Strona 1 z 27