logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE
Małopolskie Dni Profilaktyki
Poniedziałek, 24. Wrzesień 2018
08:00-17:00

Samorząd Województwa Małopolskiego wraz z Gminą Miejską Kraków już po raz piąty będzie organizatorem społecznej akcji profilaktycznej pn. Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Podczas trwającego tygodnia wydarzeń, podmioty lecznicze z terenu całej Małopolski w dowolnie wybrane dni “otwierają swoje drzwi”, umożliwiając osobom zainteresowanym nieodpłatnie wykonanie badań profilaktycznych, skorzystanie z porad specjalistów w różnych dziedzinach medycyny oraz udział w wykładach o tematyce prozdrowotnej.

Tegoroczne Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia odbywać będą się w dniach od 24 do 30 września 2018 roku. Akcji towarzyszyć będzie impreza plenerowa na Rynku Głównym w Krakowie (29 września br.) podczas którego podmioty będą prezentować aktywnie swoją działalność leczniczą oraz konferencja tematyczna (26 września br.).

Główną ideą przyświecającą organizowanemu świętu profilaktyki jest zwrócenie uwagi Małopolan na znaczenie regularnego przeprowadzania badań profilaktycznych, które pozwalają na wczesne wykrycie choroby i wdrożenie właściwego postępowania leczniczego.

Naszym celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym i umożliwienie Mieszkańcom identyfikacji podmiotów lecznicznych będących liderami profilaktyki w Małopolsce, które oprócz pełnienia ważnej roli świadczeniodawcy w sektorze usług medycznych, realizują także dobre praktyki dotyczące promocji zdrowia, docierając jak najbliżej pacjenta oraz jego rodziny. Mając świadomość, że w trakcie całego roku kalendarzowego podejmują Państwo szereg działań promujących zdrowie i profilaktykę wierzymy, że skuteczne efekty zostaną osiągnięte zwłaszcza wtedy jeśli w świadomosci Mieszkańców zostanie utwalony przekaz, że jesień w Małopolsce to czas, w którym warto podjąć aktywność dla wzmocnienia zdrowia. Ufamy, że informacja o wspólnej akcji profilaktycznej płynąca z wielu placówek regionu, której towarzyszy kampania w mediach, przyczyni się do jak największej frekwencji Małopolan.

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

TAGI

Polityka prywatności