Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska

Młodzież

Jeżeli potrzebujesz pomocy ponieważ stwierdziłeś że dotyczy Cię jeden z problemów omówionych w zakładce „Czy wiesz co Ci grozi w Internecie?” skontaktuj się z helpline.org wchodząc na stronę albo dzwoniąc na infolinię 800 100 100.

Fejsmen jest bohaterem kampanii społecznej pod hasłem „Dbaj o fejs”, której przesłanie kierowane jest przede wszystkim do młodych użytkowników portali społecznościowych.

Zarówno w kontaktach rzeczywistych jak i za pośrednictwem portali społecznościowych powinniśmy pamiętać o zachowaniu ostrożności. Gdy chcesz dołączyć do jakiegoś portalu pamiętaj by wpierw sprawdzić jakie są jego regulacje odnośnie prywatności – czy udostępnia funkcje, które umożliwiają użytkownikom efektywne kontrolowanie informacji jakie są widoczne dla innych użytkowników.

Polskie ustawodawstwo nie podaje jednej spójnej definicji „przestępstwa internetowego”. Można przyjąć, że są to czyny zabronione, popełniane w sieci internetowej lub z wykorzystaniem np. telefonu komórkowego. Szeroką gamę tych czynów, możemy określić mianem zagrożeń internetowych.

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności