logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Głównym realizatorem i koordynatorem Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2018 r. jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie.

Szczepienia w ramach programu realizowane są w 6 powiatach Małopolski, a także w żłobkach, klubach dziecięcych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domach dziecka, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w programie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 pod numerem telefonu:  + 48 12 430 34 72.


Szczegóły dotyczące bezpłatnych szczepień:


1. Szczepienia w 6 powiatach w Małopolsce:

  • Realizatorem Programu w Gminie Mieście Nowy Sącz jest Urząd Miasta Nowego Sącza. Sprawdź szczegóły
  • Realizatorem Programu w Powiecie Tarnowskim jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Sprawdź szczegóły
  • Realizatorem Programu w Powiecie Brzeskim jest Starostwo Powiatowe w Brzesku. Sprawdź szczegóły
  • Realizatorem Programu w Powiecie Proszowickim jest Starostwo Powiatowe w Proszowicach Sprawdź szczegóły

 

WAŻNE: Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka. W dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka. 

2. Szczepienia w żłobkach, klubach dziecięcych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domach dziecka w Małopolsce:

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie organizuje bezpłatne szczepienia przeciw zakażeniom pneumokokowym w żłobkach, klubach dziecięcych (dzieci do lat 3), placówkach opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domach dziecka (dzieci do lat 5), które zadeklarowały chęć uczestnictwa w programie.

W ramach programu planowane są dwa wyjazdy do każdej placówki. Wyjazdy odbędą się w miesiącach wrzesień – grudzień, w odstępie dwóch miesięcy, w ustalonym terminie
oraz miejscu. Program realizowany będzie do wyczerpania szczepionek lub do 30 listopada b.r..

WAŻNE: Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka. W dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

TAGI

Polityka prywatności