Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychoterapii uzależnień

Już w marcu 2024 r. rozpoczyna się szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychoterapii uzależnień.

Szkolenie skierowane jest do osób posiadających tytuł zawodowy magistra uzyskany w zakresie: pielęgniarstwa, położnictwa, pracy socjalnej, psychologii, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, socjologii, resocjalizacji, zdrowia publicznego, nauk o rodzinie lub na kierunku lekarskim.

Szkolenie będzie trwało 4 lata (do lutego 2028 r.). Specjalizacja zawiera 10 modułów, w tym 23 kursy specjalizacyjne i 8 staży kierunkowych oraz kurs specjalizacyjny jednolity.

Jednym z pierwszych podmiotów w Polsce z akredytacją Ministra Zdrowia na prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień jest Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień.

Zajęcia realizowane będą w Krakowie przy ul. Jerzmanowskiego 40, staże będą odbywać się w ośrodkach w całej Polsce, zaś wyjazdy treningowe w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zapisy odbywać się będą w okresie listopad- grudzień 2023. Rekrutacje realizowane są przez Wojewodów, a ich decyzja o ostatecznej zgodzie na udział kandydata w specjalizacji ogłoszona będzie nie później niż 15.01.2024 r.

Szczegóły na stronie www.kstu.pl lub pod numerem telefonu 790 464 848 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji