Pomyśl o bezpiecznych feriach Twojego dziecka

 W natłoku codziennych obowiązków, jako rodzice nie zawsze mamy pełną świadomość z jakimi zagrożeniami mogą mieć do czynienia nasze dzieci, spędzając czas wolny z rówieśnikami lub przed ekranem komputera czy smartfonu.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w dniu 5  lutego br. odbyło się szkolenie dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pn. „Zagrożenia zewnętrzne - pomyśl o bezpiecznych feriach Twojego dziecka”. Szkolenie poprowadzili podinsp. Wojciech Chechelski oraz podkom. Hubert Bracik z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej z nich podinsp. Wojciech Chechelski opowiedział o aktualnych zagrożeniach związanych z użytkowaniem Internetu przez dzieci i młodzież oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę i gdzie szukać pomocy, jeśli nasza pociecha jest ofiarą internetowego hejtu. Z kolei w drugiej  części podkom. Hubert Bracik omówił najistotniejsze zagadnienia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych przez młode osoby.

Uczestnicy szkolenia mieli, także okazję obejrzeć „narkowalizkę” zawierającą m.in. imitacje narkotyków oraz różnorodne przedmioty służące do ich przechowywania, a także skorzystać z bogatej oferty materiałów edukacyjnych.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach wieloletniej współpracy Województwa Małopolskiego z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, z którą od 2012 roku współpracuje w ramach projektu edukacyjnego „Zagrożenia w sieci - profilaktyka, reagowanie”.

zdj 1

P. Katarzyna Kosik- Gajewska - Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej UMWM podczas otwarcia szkolenia
Źródło: UMWM

podkom. Hubert Bracik

podkom. Hubert Bracik- Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie 
Źródło: UMWM

Uczestnicy szkolenia

Uczestnicy szkolenia.
Źródło: UMWM
Ekspozycja materiałów edukacyjnych w trakcie szkolenia.
Źródło: UMWM

Materiały edukacyjne w postaci broszur i publikacji

Materiały edukacyjne dla uczestników szkolenia.
Źródło: UMWM

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji